Dla domu i ogrodu 

Do czego służy kroplomierz?

Precyzyjne odmierzenie kropel cieczy, określonej dawki leku lub syropu stanowi ważny element każdej domowej apteczki. Kroplomierze, dotychczas wykorzystywane w laboratoriach medycznych, stały się bardzo popularnym i niezastąpionym przedmiotem w każdym domostwie. Przyrząd ten sprawdza się doskonale w przypadku korzystania z niektórych leków aptecznych a także podczas odmierzania konkretnej ilości cieczy, która ma być dawkowana małym dzieciom.

Jak wygląda kroplomierz i jak się go używa?

Kroplomierz to najczęściej małych rozmiarów pipetka której zakończenie stanowi główka wykonana z gumowego tworzywa. Do dokładnego pomiaru warto wybierać ten z niewielkim otworem. Firma http://aba-poland.pl/dozatory-kroplomierze-i-zakraplacze.html oferuje kroplomierze w rozmiarach o rozpiętości od 0,6 mm do 2 mm, dzięki czemu można zakupić ten, który idealnie spełni potrzeby w danym momencie. Korzystanie z niego jest bardzo proste i ogranicza się jedynie do wciśnięcia główki przedmiotu w celu wypuszczenia zebranego w niej powietrza, a następnie zanurzenia pipety w wybranej cieczy. Do odmierzenia konkretnej ilości płynu wystarczy delikatnie i intuicyjnie naciskać główkę kroplomierza.

W jakich przypadkach sprawdzi się kroplomierz?

Korzystanie z kroplomierza z powodzeniem zastąpi strzykawki dołączane do aptecznych leków. Jest niezastąpiony podczas dawkowania leków noworodkom a także dzieciom, które nie ukończyły 3 roku życia. Sprawdza się doskonale podczas dozowania kosmetyków i odczynników chemicznych w domowych warunkach. Stanowi dobry materiał do odmierzania i łączenia ze sobą zapachów oraz mieszanek feromonowych.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

1 + czternaście =