Ceny wody stale rosną, a jej zużycie, zwłaszcza w okresie letnim, wcale nie spada. Nie jest to jednak problem, gdy wprowadzimy rozwiązanie w postaci magazynowania deszczówki. Pozyskana w ten sposób woda jest całkowicie darmowa, a z całą pewnością pozostanie zużyta. Pozostaje tylko kwestia pojemników, w których można ją przechowywać. Podstawowy podział zbiorników do przechowywania deszczówki rozróżnia pojemniki nadziemne i podziemne. Te pierwsze można z powodzeniem umieścić wewnątrz, jak i na zewnątrz domu
Zbiorniki retencyjne naziemne mają różne kształty i kolory, dzięki czemu mogą też stanowić część wyposażenia przydomowego ogrodu. Ich duży wybór oferuje m.in. https://centrum-sciekow.pl. Ze względu na ilość oraz pory występowania opadów, a tym samym możliwości gromadzenia deszczówki, wykorzystywane są głównie w okresie od wiosny do jesieni. Woda przeznaczana jest do podlewania kwiatów czy krzewów.
Z kolei te umieszczone w piwnicach mogą posłużyć nawet cały rok. Najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych, ale można też kupić te z drewna czy metalu. Ich pojemność wynosi najczęściej od 150-200 do nawet 800-1000 litrów.
Zbiorniki podziemne z dennicą powstają najczęściej z polietylenu, żelbetu lub stali. Każdy z nich charakteryzuje się innymi, specyficznymi właściwościami oraz wykazuje nieco inną konstrukcję budowlaną. Z ich różnymi modelami można zapoznać się na https://centrum-sciekow.pl/kategoria/zbiorniki-na-deszczowke/podziemne/. Najczęściej przybierają kształt walców lub prostopadłościanów, a ich pojemność jest znacznie większa niż tych umieszczanych na powierzchni, wynosi od 1500-2000 aż do 8000-10000 litrów.