Dla domu i ogrodu 

Modnie i wygodnie – jak przygotować kącik odpoczynku?

Kącik do odpoczynku to zazwyczaj wydzielona strefa w pokoju dziennym, w której wypoczywamy, oglądając najczęściej telewizję, bądź czytając ulubioną książkę albo gazetę. Aranżacja tego fragmentu salonu wymaga rozwiązań, które będą nie tylko estetyczne wizualnie, ale przede wszystkim praktyczne w użytkowaniu. Znakomicie sprawdzą się w tym przypadku wygodne fotele wypoczynkowe.

Ich styl i kolorystykę należy dopasować do pozostałych elementów umeblowania, z którymi powinny stanowić spójną kompozycję. Jeśli chodzi o rodzaj materiału użytego na tapicerkę, możemy wybrać obicie tkaninowe lub skórzane, w tym odmianę skóry ekologicznej. Istnieją fotele z regulowaną pozycją oparcia, dzięki czemu można dostosować ich ustawienie do własnych preferencji. Uzupełnieniem miejsc do siedzenia mogą być puffy, które ustawia się w pobliżu ławy albo stolika.

Skąd czerpać inspiracje?

Pomysłów na zagospodarowanie strefy wypoczynkowej w salonie możemy poszukiwać w drukowanych czasopismach wnętrzarskich lub katalogach firmowych. Warto również skorzystać z wielu artykułów poradnikowych zamieszczonych na internetowych blogach i portalach. Znajdziemy tam liczne przykłady ciekawych rozwiązań aranżacyjnych z wykorzystaniem takich elementów, jak nowoczesne sofy modułowe, kanapy z szezlongiem, czy eleganckie fotele z funkcją masażu. Eksperci od wystroju wnętrz opisują w swoich tekstach zalety oraz mankamenty konkretnych propozycji, dzięki czemu możemy pogłębić swoją wiedzę przed dokonaniem konkretnego wyboru.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

14 − czternaście =