Człowiek i styl 

Medycyna estetyczna – jakie zabiegi realizuje?

Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną, która rozwinęła się w odpowiedzi na rosnące pragnienie pacjentów dotyczące bardziej skutecznych sposobów poprawy ich wyglądu. Oprócz zajmowania się rysami twarzy i konturami ciała, medycyna estetyczna obejmuje nieinwazyjne procedury odmładzające skórę, która została uszkodzona przez słońce, starzenie się i inne czynniki. Pole obejmuje również procedury chirurgiczne do odmładzania skóry i chirurgii rekonstrukcyjnej dla ofiar oparzeń.

Medycyna estetyczna może poprawić wygląd blizn, zmarszczek, pigmentacji skóry i innych problemów. Procedury obejmują:

Zastrzyki z botoksu

Toksyna botulinowa typu A (Botox) jest wstrzykiwana do mięśni w celu ich tymczasowego sparaliżowania. Zmniejsza to widoczne oznaki starzenia poprzez redukcję zmarszczek, linii zmarszczek i kurzych łapek. Pomaga również zapobiegać skurczom mięśni, które mogą powodować zmarszczki podczas uśmiechu lub marszczenia brwi.

Wypełniacze skórne 

Wypełniacze skórne są wstrzykiwane pod skórę, aby wypełnić zmarszczki i fałdy oraz stworzyć ogólny gładszy wygląd twarzy. Wypełniacze mogą działać przez kilka miesięcy do lat, w zależności od ich składu i reakcji organizmu na nie.

Peelingi chemiczne 

Peelingi chemiczne usuwają martwe komórki skóry z powierzchni skóry, odsłaniając pod nią nowe warstwy, które są zdrowsze i gładsze w wyglądzie. Skóra po peelingu chemicznym może wydawać się jaśniejsza, a także z czasem może zmniejszyć się ilość drobnych zmarszczek lub blizn potrądzikowych.

Jeśli chcesz poznać detale, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.dermatoestetica.pl/.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

czternaście + 16 =