Medycyna estetyczna – jakie zabiegi realizuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną, która rozwinęła się w odpowiedzi na rosnące pragnienie pacjentów dotyczące bardziej skutecznych sposobów poprawy ich wyglądu. Oprócz zajmowania się rysami twarzy i konturami ciała, medycyna estetyczna obejmuje nieinwazyjne procedury odmładzające skórę, która została uszkodzona przez słońce, starzenie się i inne czynniki. Pole obejmuje również procedury chirurgiczne do odmładzania skóry i chirurgii rekonstrukcyjnej dla ofiar oparzeń.

Medycyna estetyczna może poprawić wygląd blizn, zmarszczek, pigmentacji skóry i innych problemów. Procedury obejmują:

Zastrzyki z botoksu

Toksyna botulinowa typu A (Botox) jest wstrzykiwana do mięśni w celu ich tymczasowego sparaliżowania. Zmniejsza to widoczne oznaki starzenia poprzez redukcję zmarszczek, linii zmarszczek i kurzych łapek. Pomaga również zapobiegać skurczom mięśni, które mogą powodować zmarszczki podczas uśmiechu lub marszczenia brwi.

Wypełniacze skórne 

Wypełniacze skórne są wstrzykiwane pod skórę, aby wypełnić zmarszczki i fałdy oraz stworzyć ogólny gładszy wygląd twarzy. Wypełniacze mogą działać przez kilka miesięcy do lat, w zależności od ich składu i reakcji organizmu na nie.

Peelingi chemiczne 

Peelingi chemiczne usuwają martwe komórki skóry z powierzchni skóry, odsłaniając pod nią nowe warstwy, które są zdrowsze i gładsze w wyglądzie. Skóra po peelingu chemicznym może wydawać się jaśniejsza, a także z czasem może zmniejszyć się ilość drobnych zmarszczek lub blizn potrądzikowych.

Jeśli chcesz poznać detale, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.dermatoestetica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać komfortowy i bezpieczny wózek spacerowy dla dzieci?
Jak wybrać komfortowy i bezpieczny wózek spacerowy dla dzieci?
Poznawanie otoczenia przez dzieci to niezwykle ważny element ich rozwoju. Długie spacery pozwalają im się dotlenić, z fascynacją obserwować świat […]
Jak przygotować się do ślubu?
Jak przygotować się do ślubu?
Ślub jest wyjątkowym momentem dla zakochanych, dlatego ważne jest dla nich, by był perfekcyjnie przygotowany. Uroczystość ślubna, jak i impreza […]
Ozdoby, które nadadzą ogrodowi drugiego życia
Ozdoby, które nadadzą ogrodowi drugiego życia
Ozdoby to łatwy sposób na dodanie koloru i stylu do ogrodu. Mogą być wykonane z drewna, metalu lub plastiku. Mogą […]