Człowiek i styl 

Jak efektownie udekorować desery?

Jak wiadomo człowiek je również oczami, w związku z czym warto zadbać o odpowiednie podanie posiłków swoim gościom. W tym artykule powiemy sobie o tym w jaki sposób udekorować desery, aby były one efektowne i zrobiły duże wrażenie na degustujących je osobach. 

Wybierz odpowiednie akcesoria 

Aby w sposób precyzyjny móc wykonać dekoracje deserów, ważnym jest posiadanie do tego odpowiednich akcesoriów. Pierwszym z wyżej wymienionych niewątpliwie będzie dekorator do ciast. Za jego pośrednictwem ozdobimy różnorodne rodzaje ciast i ciasteczek nakładając na nie rozmaite kremy. Dobrym sposobem na przystrojenie deserów, będzie również zaopatrzenie się w elementy ozdobne w postaci toperów czy np. jadalnych perełek wykonanych z lukru. Możliwości jest naprawdę sporo i niewątpliwie każdemu z nas uda się wybrać coś idealnie dostosowanego zarówno do jego potrzeb, jak i koncepcji przyjęcia, podczas którego desery będą serwowane. 

Zadbaj o wyjątkowy kształt 

Ciasta z reguły przyjmują kształt jednej z figur geometrycznych. A gdyby tak postawić temu kres i wybrać formę, która nada naszym wypiekom nietuzinkowego kształtu? Jeśli mowa o tym ostatnim to najczęściej formy do ciastek umożliwiają ich wykrawanie w niecodziennych kształtach. Jak się jednak okazuje, na rynku dostępne są również formy do klasycznych ciast, które pozwolą upiec je w wyjątkowym kształcie np. w postaci serca, choinki itp. W związku z powyższym, jeżeli zależy nam na tym, aby przygotowany przez nas deser zaskoczył wszystkich, poświęćmy trochę czasu na znalezienie wyjątkowej formy do jego przyrządzenia.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

siedemnaście + 18 =