Człowiek i styl 

Jak zabezpieczyć przed wysyłką szklane produkty?

Sprzedaż lub zakup produktów ze szkła zdarza się wbrew pozorom bardzo często, zwłaszcza dzisiaj, kiedy możemy robić zakupy w setkach sklepów internetowych i na aukcjach. Zawsze należy pamiętać o tym, aby przed wysyłką tak delikatnego wyrobu we właściwy sposób go zabezpieczyć. Obowiązek ten spoczywa przede wszystkim na nadawcy – firmy kurierskie czasami nawet odmawiają przyjęcia szklanego towaru, jeśli jest źle zapakowany i chroniony.

Odpowiednie opakowanie to nie wszystko

Firmy kurierskie przyjmują przede wszystkim stosunkowo niewielkie szklane lub porcelanowe przedmioty, natomiast unikają zazwyczaj przewozu wielkich tafli czy luster. To warto wiedzieć na samym początku. Jeśli zdecydujemy się choćby na przesyłki kurierskie w Katowicach, wówczas musimy się liczyć z tym,że przed odebraniem paczki z naszymi szklanymi skarbami zostanie ona sprawdzona przez pracowników pod względem solidności zabezpieczenia. Jak zatem robić to szybko i skutecznie?

W pierwszej kolejności trzeba podkreślić, że każdy wyrób ze szkła trzeba koniecznie zapakować osobno – najlepiej zawijając w gazetę albo folie bąbelkową. Jeśli mamy do czynienia z zastawą, ułóżmy ją w stos i przełóżmy fragmentami wspomnianej folii, ewentualnie kartonu. Pudełko kartonowe należy wyłożyć gazetami, a po włożeniu do niego szkła wszystkie puste miejsca wypełnić styropianem, folią bąbelkową lub gazetami.

To absolutna podstawa – tak są zabezpieczane m.in. przesyłki kurierskie w Lublinie. Ostatnim etapem jest precyzyjne zaklejenie kartonu taśmą i oznaczenie go za pomocą specjalnej naklejki informującej, że w środku znajdują się wyjątkowo kruche i delikatne wyroby („Ostrożnie” albo „Uwaga, szkło”).

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dziesięć − sześć =