Biznes i usługi 

Kosmetyki i akcesoria do gabinetów kosmetycznych

W poszukiwaniu najlepszej jakości sprzętu, kosmetyków i akcesoriów na potrzeby wyposażenia gabinetu kosmetycznego warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kategorii produktów. To właśnie od nich będzie zależała w przyszłości łatwa dostępność do niezbędnych rzeczy w gabinecie kosmetycznym.

W jakie akcesoria i kosmetyki wyposażyć salon kosmetyczny?

Profesjonalny salon wykonujący zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne powinien być wyposażony w produkty kosmetyczne z kategorii związanych z czynnościami, które świadczy dla swoich klientów. Po pierwsze będą do artykuły do sterylizacji i higienicznego wykonywania zabiegów tak, by klient miał pewność, że podczas robienia makijażu czy henny nie zostanie niczym zarażony ani nie narazi się na alergie. Po drugie warto zadbać o odpowiednie produkty przygotowujące do zabiegów: narzędzia, pęsety, cążki do paznokci, pilniczki, kopytka, skrobaki oraz praktyczne prześcieradła medyczne i jednorazowe chusteczki oraz ręczniki.

Ważne akcesoria kosmetyczne, jakie należy zamówić na tzw. stały stan w gabinecie to higieniczne dozowniki do mydeł i płynów odkażających, artykuły ochronne, wanienki, pompki, spryskiwacze oraz przybory potrzebne w tle. Będą nimi oczywiście pojemniki na odpady medyczne, worki, ściereczki do przecierania stanowisk po klientach, nakładki na głowy itd. Osobny dział produktów kosmetycznych to akcesoria do wykonywanych zabiegów typu depilacja czy spa, są to specjalistyczne woski kosmetyczne, paski do depilacji roll-on, czy szpatułki i podgrzewacze do wosków. Nie należy również zapomnieć o właściwej odzieży ochronnej dla osób pracujących w zakładzie kosmetycznym oraz czepkach tam, gdzie są one niezbędne.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

cztery × 1 =