Wypoczynek 

Jedzenie w Gdańsku – co wybrać?

Gdańsk to miasto o długiej tradycji kulinarnej, która na przestrzeni wieków przerodziła się w niepowtarzalny styl gotowania. To miasto, które zostało ukształtowane przez swoją historię, jak również jest miastem nowoczesnym, któremu udało się zachować tradycje. Można tu znaleźć jedne z najlepszych restauracji w Polsce, a także tanie bary szybkiej obsługi i kawiarnie.

Jakie jedzenie powinieneś zjeść w Gdańsku?

Gdańsk to miasto o długiej tradycji kulinarnej, która na przestrzeni wieków przerodziła się w niepowtarzalny styl gotowania. Główną cechą oferty kulinarnej miasta jest jej świeżość i różnorodność. W Gdańsku znajdziesz wszystko: od obfitych polskich potraw, przez wykwintne dania francuskie, po pyszne dania kuchni azjatyckiej. Miasto słynie z restauracji, kawiarni, barów i klubów, które oferują swoim gościom smaczne przekąski i napoje.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz spędzić wieczór z przyjaciółmi lub członkami rodziny, to restauracja Gdańsk Stare Miasto jest idealną propozycją. Z pewnością zaspokoją one Twoje kubki smakowe!

Tradycyjne dania

Kuchnia Gdańska jest połączeniem potraw polskich i niemieckich, co sprawia, że jest bardzo różnorodna. Najpopularniejsze tradycyjne potrawy to pierogi (kluski ziemniaczane), bigos (kiszona kapusta z mięsem) i zrazy (poszatkowana wieprzowina z kapustą i jabłkami).

Można też spróbować grillowanych dań mięsnych i rybnych, a także pierogów z kapustą, kurczakiem lub wołowiną. Najpopularniejsze desery to szarlotka z lodami waniliowymi i naleśniki z bitą śmietaną.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

11 + piętnaście =