Biznes i usługi 

Jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać pożyczkę?

Pożyczki charakteryzują się stosunkowo wysoką dostępnością, jednak nie wszystkie ich formy uznawane są za bezpieczne. Jednak opinie o kuki.pl oraz podobnych firmach pokazują, że warunki tzw. chwilówki nie muszą drastycznie różnić się od kredytów bankowych. W głównej mierze wyróżnia je skrócony czas, w którym trzeba zwrócić pieniądze, jednak co dokładnie należy zrobić, aby je uzyskać?

Wypełnienie wniosku

Pierwszy krok do otrzymania gotówki zakłada wypełnienie wniosku na stronie. Kwotę oraz czas ustala się z reguły za pomocą suwaka. Wśród danych trzeba wypełnić: informacje personalne, dotyczące zatrudnienia, dochodów, a także sytuacji finansowej. Po skutecznym wypełnieniu wniosku nadchodzi czas weryfikacji.

Metoda tradycyjna polega na przelaniu symbolicznej kwoty z konta, którego jest się posiadaczem. Wiele chwilówek udostępnia jednak tzw. natychmiastową weryfikację. Bezpieczne logowanie do konta bankowego przy pomocy aplikacji pozwala na szybkie określenie zdolności kredytowej, co znacznie przyspiesza otrzymanie akceptacji wniosku.

Zdolność kredytowa, a decyzja

Firmy pożyczkowe posiadają specjalne wytyczne, które pomagają w określeniu końcowej decyzji dotyczącej weryfikacji zdolności kredytowej. W dużym uproszczeniu jest to analiza miesięcznej kwoty, którą pożyczkobiorca może zwrócić. Wynika ona z oszacowania comiesięcznych wydatków oraz źródeł dochodów. Oprócz samej zdolności kredytowej liczy się również historia zaciąganych zobowiązań. Większość chwilówek sprawdza bazy: BIK, KRD oraz BIG.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

1 × pięć =