Biznes i usługi 

Jakie korzyści przynosi współpraca z profesjonalnym rzeczoznawcą majątkowym?

Chcąc sprzedać nieruchomość z pewnością największym problemem, będzie ustalenie jej ceny. Każda osoba, która nie ma doświadczenia na rynku sprzedaży mieszkań, ma takie wątpliwości. Co jeśli wystawiona oferta nie znajdzie zainteresowania? A może już dodaliśmy ogłoszenie i odzew jest wielki, co może świadczyć, że cena jest zbyt niska? Aby zapobiec utracie części środków, ale też nie zniechęcić klientów przed zakupem, dobrze jest poznać rzeczywistą wartość mieszkania i na jej podstawie napisać ofertę sprzedaży. Jak to zrobić?

Na czym polega profesjonalna wycena mieszkań?

Szczególnie w dużych miastach znajdziemy bardzo dużo, różnorodnych ofert sprzedaży mieszkań i domów. Jednak można szybko zauważyć, że niektóre kosztują zaledwie kilkaset tysięcy, a inne sprzedawane są za miliony. Od czego to zależy? Jest naprawdę wiele wytycznych, którymi kieruje się rzeczoznawca majątkowy podczas tworzeniu operatu szacunkowego. W ustaleniu ceny niewątpliwie pomoże profesjonalna wycena nieruchomości Warszawa jest natomiast miastem, gdzie znaleźć można wielu fachowców zajmujących się tą tematyką. Może okazać się ona nieoceniona nie tylko w sytuacji, gdy chcemy sprzedać mieszkanie, ale też gdy trzeba podzielić majątek po rozwodzie lub w ramach spadku. A nawet po prostu, jeśli chcemy wiedzieć, ile nasze mieszkanie jest aktualnie warte, a ile może być gdy zrobimy kapitalny remont.

Wartość czterech kątów zależy głównie od lokalizacji, stanu budynku oraz samego mieszkania. Zawsze sprzedać można drożej lokal, który położony jest blisko centrum czy też zapewnia dostęp do komunikacji miejskiej. Im lepszy stan budynku, oraz wyposażenie samego mieszkania, tym wyższa będzie jego cena rynkowa. 

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

19 − cztery =