Człowiek i styl 

Jak zapewnić opiekę starszej osobie?

Większość z nas spotyka się z problemem, zapewnienia opieki rodzicom, dziadkom czy innym członkom rodziny. Najczęściej mierzymy się z tym, kiedy ktoś z naszego bliskiego otoczenia zachoruje bądź stanie się niesamodzielny. Najtrudniejszym wyzwaniem jest wówczas pogodzenie swojego dotychczasowego życia, pracy zawodowej i opieki. Często sytuacja wymusza podjęcie przez nas bardzo trudnych decyzji.

Do tej pory najczęściej opiekę nad osobą starszą kojarzyliśmy z domami spokojnej starości, gdzie w prawie szpitalnych warunkach, przebywa członek naszej rodziny. Zachodzące zmiany, zwiększenie świadomości związanej ze starzeniem się, uruchomiło wiele nowych możliwości, które pozwalają zapewnić opiekę na bardzo wysokim poziomie.

Opieka nad chorym

Jedną z najtrudniejszych kwestii była od zawsze opieka nad chorym na Alzheimera. To bardzo wymagająca choroba, a dotknięty nią człowiek potrzebuje co najmniej kilkunastu godzin opieki dziennie. W sytuacji zetknięcia się z tym schorzeniem warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnego wsparcia, nawet w postaci fachowej pomocy w domu chorego. Zagwarantuje to możliwość połączenia dotychczasowego życia i pracy z opieką.

Osoby starsze

Nie zawsze jedynie choroba wymusza skorzystanie z pomocy, często jest to starość i niesamodzielność. W każdym mieście znajdziemy szereg usług opiekuńczych, które zapewnią właściwe warunki rodzicowi czy współmałżonkowi. Opieka nad osobami starszymi w Warszawie jest bardzo dobrze rozwinięta, wystarczy jedynie wybrać właściwą ofertę.

Niektóre z propozycji obejmują wsparcie w domu, inne opiekę w określonych godzinach w specjalnie przygotowanych ośrodkach, a w przypadku osób którymi nie możemy samodzielnie się zajmować, umieszczenie w całodobowych domach.

W każdym przypadku decyzja o wsparciu z zewnątrz powinna być poprzedzona dokładną analizą naszych możliwości. Powinniśmy wybrać ofertę, która nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale będzie zgodna z wolą chorego czy niesamodzielnego członka naszej rodziny.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

pięć × 2 =