Człowiek i styl 

Codzienna pielęgnacja długiego zarostu

Utrzymując swój zarost pod kontrolą, w dobrej kondycji wizualnej, można uniknąć wielu krzywych spojrzeń na ulicy, albo nieprzyjemności ze strony małżonki lub dziewczyny. Pierwszy, podstawowy sposób kosmetyki brody to jej regularne, acz nie za częste, mycie. W przypadku stosowania szamponów należy zwrócić uwagę, że ich długotrwałe, codzienne stosowanie, może doprowadzić do pojawiania się zaczerwienień i uczucia swędzenia skóry twarzy.

Podstawowe czynności

Po umyciu warto nadać brodzie odpowiedni kształt. Służą do tego balsamy pielęgnacyjne, które ułatwiają układanie włosa. Po tych zabiegach olejek nada zarostowi błysku i dodatkowej objętości, czyniąc go atrakcyjniejszym dla oka. Należy nadmienić, że wybierając kosmetyki, warto zdecydować się na te, które zawierają jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego.

Obowiązkowym zajęciem jest także regularne rozczesywanie brody. Idealnym narzędziem do tego będzie kartacz — kompaktowa szczotka, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Tutaj również należy pokusić się o narzędzie z naturalnym włosiem i charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Odżywki ułatwiają proces rozczesywania, więc także będą mile widziane w przyborniku brodacza.

Te wszystkie zalecenia i elementy, mają tylko jeden cel. Stosowanie się do tych porad zapewni noszącemu zarost przyjemność z jego posiadania. Duża ilość czasu poświęcana pielęgnacji nie jest może mile widziana w dzisiejszym, zabieganym świecie, ale z pewnością będzie dawała zadowalające efekty.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

10 + 14 =