Wypoczynek 

Wakacje w górach – co zrobić, żeby poczuć góralską atmosferę?

Sezon wakacyjny rusza pełną parą. Ceniący sobie aktywny wypoczynek spośród wielu innych miejsc, wybiorą polskie Tatry. W ciągu dnia górskie wędrówki, a wieczorem relaks w zakopiańskich lokalach. Gdzie spędzić noc, aby zregenerować siły i nie utracić góralskiego ducha?

Tradycja i wygoda

Domki w Zakopanem coraz częściej oferują przyjeżdżającym prawdziwy klimat Tatr. Z zewnątrz, już z daleka dostrzec można charakterystyczną bryłę. Zakopiański styl budowy domów jest znany w całym kraju i trudno pomylić go z innym. Drewniane ściany na kamiennej podmurówce tworzą niepowtarzalny, podhalański klimat. Przebywanie wśród pereł architektury zakopiańskiej zachęca do zgłębiania historii tych miejsc i jeszcze bardziej zachwyci pięknem i prostotą.

Wnętrza lokali noclegowych wykańczane są w tradycyjnym, góralskim stylu. Krzesła, łóżka, sofy, a nawet obrusy – wszystko przypomina o miejscu, w którym się znajdujemy. Tradycja  zachowywana od pokoleń długo zapadnie w pamięć i pomoże poczuć klimat serca Tatr. Góralska gościnność nie tylko napełni nas do syta, ale także zbliży do siebie i stworzy relacje, które przetrwają długi czas. Muzyka podhalańskiej kapeli jeszcze długo po wyjeździe będzie brzmiała w głowie.

Wszystkim, którzy cenią sobie spokój i przebywanie na łonie natury, do gustu przypadną domki usytuowane z dala od miejskiego zgiełku. To tam, wśród podhalańskich hal, obok bacówki i pasących się w oddali owiec, tworzyć się będą wspomnienia. Spacerowanie szlakami turystycznymi, górskimi ścieżkami i łąkami stanie się przyjemną odskocznią od codzienności.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

11 + trzynaście =