Dla domu i ogrodu 

Typy i rodzaje prześcieradeł jakie można zakupić do swojego łóżka

Prześcieradło może znacznie wpłynąć na wygląd naszej sypialni oraz komfort snu. Powinno być dobrane kolorystycznie do pościeli, by było spójne z wystrojem wnętrza. Aby dobrze i długo nam służyło, należy wybrać takie, które będzie najlepsze dla naszego łóżka. Ważne kryteria to rozmiar, materiał oraz typ– z gumką lub bez. Przyjrzyjmy się poszczególnym typom i rodzajom prześcieradeł.

Ważny jest materiał

Prześcieradła mogą być wykonane z różnych materiałów. Popularne to m.in. bawełniane z gumką, Frotte, Jersey, czy też z kory. Często kupowanym produktem jest prześcieradło Jersey z gumką, np. ze strony https://nyks.pl/przescieradla/jersey/z-gumka. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż mieszanka bawełny oraz włókien syntetycznych sprawia, że materiał jest miękki, delikatny i rozciągliwy, dobrze się sprawdzi podczas chłodniejszych nocy.

W sklepach często można znaleźć prześcieradła Frotte. Jest to miękka i przyjemna w dotyku tkanina, która uzyskiwana jest z bawełny i poliestru. Dobrze chłonie wilgoć, świetnie sprawdzi się w zimne noce, gdyż zapewnia odpowiednią izolację ciepła. Dostępne są w różnych rodzajach – na prześcieradle nieprzemakalnym dobrze będzie się spało małym dzieciom i osobom starszym, gdyż jest ono zabezpieczone od spodu tkaniną nieprzepuszczającą płynów, ale przepuszczającą powietrze.

Innym rodzajem prześcieradeł są te wykonane z satyny bawełnianej, które wyróżniają się ceną na tle konkurencji. Ten miękki, przyjemny i delikatny materiał powstał w 100% z bawełny. Są one przewiewne, idealnie się sprawdzą przez cały rok, gdyż dobrze przepuszczają powietrze. Jest to jeden z chętniej kupowanych modeli, który sprawdzi się w wielu sypialniach.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

3 × pięć =