Lajfstajl 

Kawa – dlaczego warto ją pić?

Kawa jest ulubionym napojem milionów ludzi na całym świecie. Jest to również jeden z najbardziej popularnych napojów do przyjmowania kofeiny. Możesz myśleć, że kawa to tylko ciepły napój, ale to, czego nie wiesz, to fakt, że może faktycznie pomóc Ci schudnąć, poprawić funkcjonowanie mózgu i zapobiec cukrzycy.

Oto kilka korzyści zdrowotnych wynikających z picia kawy:

Kawa zwiększa Twój metabolizm

Picie kawy może pomóc zwiększyć tempo metabolizmu, co oznacza, że twoje ciało będzie spalać kalorie szybciej niż zwykle. Oznacza to, że kiedy przyjmujesz kawę po jedzeniu, pomaga ona spalić tłuszcz szybciej i skuteczniej.

Kawa chroni Cię przed chorobami

Wykazano, że kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób wątroby i raka prostaty. Osoby pijące kawę mają niższe ryzyko rozwoju demencji i choroby Parkinsona. Osoby pijące kawę mają również niższe ryzyko zawału serca, udaru i śmierci ze wszystkich przyczyn w porównaniu z osobami, które nie piją kawy.

Korzyści z kawy mogą wynikać z jej wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, które są cząsteczkami mogącymi uszkodzić DNA i inne ważne składniki w organizmie.

W ziarnach kawy znajduje się wiele różnych rodzajów antyoksydantów, w tym kwasy chlorogenowe, kwas ferulowy i kwas kofeinowy. Kawa zawiera również lignany, które są związkami roślinnymi o silnej aktywności przeciwutleniającej, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wolne rodniki.

Jeśli chcesz ją nabyć, to koniecznie sprawdź witrynę: https://mkcafe.pl/kawy/kawy-swiata.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

1 × trzy =