Kawa – dlaczego warto ją pić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa jest ulubionym napojem milionów ludzi na całym świecie. Jest to również jeden z najbardziej popularnych napojów do przyjmowania kofeiny. Możesz myśleć, że kawa to tylko ciepły napój, ale to, czego nie wiesz, to fakt, że może faktycznie pomóc Ci schudnąć, poprawić funkcjonowanie mózgu i zapobiec cukrzycy.

Oto kilka korzyści zdrowotnych wynikających z picia kawy:

Kawa zwiększa Twój metabolizm

Picie kawy może pomóc zwiększyć tempo metabolizmu, co oznacza, że twoje ciało będzie spalać kalorie szybciej niż zwykle. Oznacza to, że kiedy przyjmujesz kawę po jedzeniu, pomaga ona spalić tłuszcz szybciej i skuteczniej.

Kawa chroni Cię przed chorobami

Wykazano, że kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób wątroby i raka prostaty. Osoby pijące kawę mają niższe ryzyko rozwoju demencji i choroby Parkinsona. Osoby pijące kawę mają również niższe ryzyko zawału serca, udaru i śmierci ze wszystkich przyczyn w porównaniu z osobami, które nie piją kawy.

Korzyści z kawy mogą wynikać z jej wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, które są cząsteczkami mogącymi uszkodzić DNA i inne ważne składniki w organizmie.

W ziarnach kawy znajduje się wiele różnych rodzajów antyoksydantów, w tym kwasy chlorogenowe, kwas ferulowy i kwas kofeinowy. Kawa zawiera również lignany, które są związkami roślinnymi o silnej aktywności przeciwutleniającej, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wolne rodniki.

Jeśli chcesz ją nabyć, to koniecznie sprawdź witrynę: https://mkcafe.pl/kawy/kawy-swiata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kontroler bibi-K22
Kontroler bibi-K22
System bibinet składa się z transponderów, zwanych także identyfikatorami oraz kontrolera, od którego zależy funkcjonalność całego systemu i łatwość jego […]
Rodzaje pieców piekarniczych
Rodzaje pieców piekarniczych
W piekarniach oraz cukierniach jednym z najdroższych i jednocześnie najważniejszych urządzeń jest piec piekarniczy. Z powodu wyjątkowo dużych obciążeń cieplnych […]
Jak stworzyć klimatyczny wystrój salonu?
Jak stworzyć klimatyczny wystrój salonu?
Salon jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w całym domu. Z reguły to właśnie w nim przyjmujemy naszych gości, dlatego […]