Bez kategorii 

Jakie standardy powinny spełniać zbiorniki betonowe?

Zbiornik betonowy powinien być zbudowany tak, aby spełniał strukturalne i funkcjonalne zastosowania dla tego typu zbiornika. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie dobrze zaprojektowanych, szczegółowych rysunków konstrukcyjnych z odpowiednim wzmocnieniem niezbędnym do podtrzymania sztywności konstrukcji.

Co warto wiedzieć?

Zbiorniki te są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wysokie ciśnienie, i muszą odpowiednio przewodzić. Gdy konstrukcja zostanie ukończona, zostanie przetestowana w celu potwierdzenia, że spełnia wszystkie normy branżowe. Zbiornik musi być w stanie wytrzymać ciśnienie od wewnątrz i na zewnątrz, i musi być zbudowany w taki sposób, że nie będzie przeciekać. Powinien być w stanie wytrzymać ilość masy, która jest umieszczona na nim bez zwisania lub zapadania się.

Zbiorniki betonowe muszą być również zaprojektowane tak, aby były odporne na działanie korozji i innych czynników środowiskowych. Zbiornik powinien być w stanie wytrzymać obciążenie, które jest na niego nakładane i nie załamać się pod wpływem ciśnienia. Powinien również być w stanie wytrzymać wszelkie uderzenia sił zewnętrznych, takich jak trzęsienia ziemi czy silne wiatry. Proces badania zbiornika betonowego można podzielić na trzy główne etapy:

  1. Projektowanie i budowa zbiornika

  2. Badanie integralności strukturalnej elementów konstrukcyjnych zbiornika (tj. ścian, płyty dennej)

  3. Testy ciśnieniowe potwierdzające, że zbiornik spełnia normy branżowe

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

dwanaście + dziewiętnaście =