Dla domu i ogrodu 

Jaką wannę wybrać?

Wybór wanny przy takiej ilości dostępnych różnych produktów może być bardzo trudny. Do wyboru są takie czynniki jak kształt wanny, pojemność, funkcje dodatkowe czy materiał z jakiego jest wykonana. Inne wanny wstawia się do małych łazienek, a jeszcze inne zalecane są do dużej łazienki. Jak więc wybrać tę najlepszą?

Kształt wanny ma znaczenie

Kształt wanny może być osobistą preferencją, ale i potrzebą ze względu na funkcjonalność pomieszczenia. W dużej łazience można postawić na wanny owalne, wolnostojące, ponieważ jest na nie miejsce i nie muszą one stać jak najbliżej ściany, aby w łazience móc zmieścić inne, potrzebne urządzenia. Z kolei wanny prostokątne lub ogólnie symetryczne lepiej pasują do małych łazienek lub też gdy w łazience ma być zostawiona wolna przestrzeń na środku pomieszczenia. Z powodzeniem można też kupić kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem a’la wanna.

Materiał z jakiego wykonana jest wanna

Wanny mogą być wykonane z kilku rodzajów materiału. Najpopularniejsze są wanny żeliwne, które choć ciężkie to będę służyć przez lata, a do tego często mają ozdobne, rzeźbione nogi, które mają podkreślić charakter takiej wanny. Popularne są także wanny stalowe, najczęściej emaliowane na biało. Takie wanny są o wiele lżejsze od stalowy i także tańsze. Dużym powodzeniem cieszą się też wanny akrylowe, ponieważ są lekkie, ale odporne na uszkodzenia. A do tego występują w wielu kształtach, a często wyposażone są w dodatkowe siedziska, ułatwiające korzystanie z wanny. Często są też elementem wanno-prysznica.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

8 + dwadzieścia =