Biznes i usługi 

Co można przewozić na paletach?

Palety z drewna to niezbyt skomplikowane konstrukcje służące do transportowania różnych produktów i ładunków. Przeważnie są to towary ciężkie, które dzięki paletom mogą być znacznie sprawniej ładowane i rozładowywane na terminalach i w magazynach. Konstrukcje te znakomicie sprawdzą się też do przewożenia wyrobów o sporych rozmiarach, ponieważ charakteryzuje je duża wytrzymałość.

Jedna konstrukcja – wiele zastosowań

Producenci wprowadzają na rynek coraz to nowsze palety z różnymi ulepszeniami. Oferta jest bardzo szeroka i obejmuje mnóstwo modeli, z których każdy może służyć do przewożenia innych ładunków. Jednym z przykładów jest specjalna paleta, która dzięki dodatkowemu wzmocnieniu doskonale nadaje się do transportu towarów ciężkich oraz wielkogabarytowych (np. maszyn), a także innych skomplikowanych zamówień (choćby materiałów sypkich).

Palety specjalne są często wyposażone w tzw. wanny wychwytowe (specyficzne podstawy z kratownicami), dzięki którym substancje wyciekające z beczek nie spływają na podłogę, tylko do owej wanny. Jeśli chodzi o transport paletowy Gniezno jest miejscem, w którym bez problemu takie konstrukcje zamówimy.

Innym rodzajem palet są zwykłe produkty drewniane – z zasady jednorazowe, choć mogą być stosowane wielokrotnie, jeśli służą do przewozu stosunkowo niewielkich towarów (np. zmywarek, lodówek czy żywności). Ich wytrzymałość jest oczywiście mniejsza, ale jednocześnie są dużo tańsze od modeli specjalnych. Tego rodzaju konstrukcje wykorzystuje chociażby transport paletowy Gliwice.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

9 + siedemnaście =