Osoby szukające samochodów na rynku wtórnym, mogą zdecydować się na zakup auta jeżdżącego od nowości po polskich drogach lub modelu importowanego. Najczęściej do Polski sprowadza się pojazdy z państw bardziej rozwiniętych, w których rynek motoryzacyjny jest zdecydowanie większy. Najbardziej opłacalny jest import z Niemiec ze względu na bliskość położenia oraz ogromną ilość ciekawych modeli. Do Polski często trafiają także auta z Francji, a także mniejszych, lecz bogatszych krajów, takich jak Belgia, czy Holandia.
W związku z tym, że samochody całkowicie sprawne są na rynku zachodnim droższe niż w Polsce, dużą popularnością cieszy się import aut uszkodzonych. Powypadkowy samochód kupowany jest za niewielkie pieniądze, przywożony do kraju i naprawiany w polskich warsztatach lakierniczo-blacharskich. Po wykonaniu napraw samochód jest sprzedawany z zyskiem za pośrednictwem komisów i serwisów internetowych.
Coraz większą popularnością cieszy się w ostatnim czasie sprowadzanie pojazdów ze Stanów zjednoczonych. W imporcie samochodów z USA najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego modelu i dobre skalkulowanie kosztów jego przewiezienia do kraju. Najbardziej opłacalne jest ściąganie amerykańskich klasyków, które za oceanem kosztują często grosze, na rynku europejskim osiągają wysoką wartość. Dobrym pomysłem jest również zakup kilkuletnich modeli najwyższej klasy, które mają drobne uszkodzenia. Przykładowe pojazdy można zobaczyć na https://www.amer-auto.pl/oferta/samochody-uszkodzone.html.
Takie auta można kupić za niewielkie pieniądze, ponieważ większość osób w Stanach Zjednoczonych woli kupić nowy samochód niż jeździć naprawianym modelem. Import aut z USA jest opłacalny również dlatego, że na tamtejszym rynku znaleźć można egzemplarze o nietypowym wyglądzie lub wyposażeniu, które nie są dostępne na rynku europejskim. Sprowadzenie i sprzedaż takiego samochodu w kraju może przynieść importerowi duże zyski.