Człowiek i styl 

Przegląd butów dla pana młodego

Ślub, to formalna uroczystość, która wymaga eleganckiego oraz nienagannego wyglądu ze strony mężczyzny. Strój pana młodego, to więc najczęściej klasyczny garnitur lub smoking. Ważną rolę odgrywają w nim także dodatki i galanteria. Jakiego rodzaju obuwie będzie najstosowniejsze?

Derby i oxfordy – jak je odróżnić?

Najpopularniejsze, męskie, eleganckie obuwie to słynne oxfordy oraz derby, nazywane inaczej angielkami. Klasyczny fason i stylistyka sprawiają, że stanowią one idealne uzupełnienie garnituru. Osoby, które nie są obeznane w tematyce męskiego obuwia, mogą nie wiedzieć jak je od siebie odróżnić. Spieszymy zatem z pomocą: obuwie typu oxford jest wizualnie nieco węższe oraz posiada zamkniętą przyszwę (przednia część buta). Natomiast w debrach przyszwa jest odkryta oraz zakończona językiem. Jak wyglądają klasyczne derby, można sprawdzić m.in. w sklepie https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby, który oferuje wiele rodzajów eleganckiego obuwia.

Wygoda i elegancja w jednym

Który rodzaj obuwia będzie lepszym wyborem? Oxfordy są bardziej eleganckie, derby z kolei zapewniają większy komfort (boczna część buta jest w nich regulowana, więc łatwo można dostosować ją do szerokości stopy). Pozostaje też jeszcze jedno wyjście: wybór zupełnie niestandardowego obuwia ślubnego. Jeśli uroczystość odbywa się w plenerze, można pozwolić sobie na tak niecodzienne rozwiązanie jak choćby loafersy, czyli bardziej elegancką wersję mokasynów. To wsuwane półbuty, który będą świetnie współgrały z letnim garniturem. Należy oczywiście pamiętać, że podstawową sprawą jest też wygoda, i jakość. Dobre obuwie przyda się również podczas innych, wyjątkowych uroczystości.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

jeden + 20 =