Dla domu i ogrodu 

Jak zrobić industrialne wnętrza w swoim domu?

Tradycyjnie loftami określa się mieszkania, które powstały po adaptacji pomieszczeń pofabrycznych i starych magazynów. Tego typu budynków z pewnością jednak zabrakłoby dla wszystkich entuzjastów fenomenalnego, loftowego stylu wnętrzarskiego. Z tego względu deweloperzy w miarę potrzeb tworzą od podstaw całe kompleksy nowych budynków, które mocno nawiązują do klimatów industrialnych zarówno lokalizacją, jak i architekturą. Urządzając te wyjątkowe przestrzenie, zwrócić należy przede wszystkim uwagę na zastosowanie odpowiednich materiałów wykończeniowych. Nie bez znaczenia są oczywiście designerskie meble industrialne oraz stylowe akcesoria.

Soft loft, czy może bardziej surowe klimaty industrialne?

Adaptacja pofabrycznych pomieszczeń zdecydowanie obliguje do utrzymania skrajnie surowego klimatu stylizacyjnego we wnętrzach mieszkania. Praktycznie nie ma w tym przypadku miejsca na żadne elementy ocieplające pomieszczenie, czy też dodające mu wrażenia przytulności. Aranżacje podłóg i ścian hard loft zdominowane są głównie przez beton. Na przynajmniej jednej ze ścian we wnętrzu powinna pojawić się cegła z odzysku. Idea recyklingu oraz mocno zaakcentowany minimalizm są ściśle powiązane ze stylem industrialnym. Wszelkie instalacje elektryczne powinny być zawsze widoczne i tworzyć niby przypadkowy, aczkolwiek tak naprawdę precyzyjnie zaprojektowany, geometryczny układ. Nieodłącznym elementem loftowych mebli jest stal, która tworzy unikalną fuzję z litym drewnem.

Styl skrajnie industrialny to luksus i monumentalizm, a piękne okazy mebli znajdują się chociażby w ofercie sklepu https://www.artegaleriamebli.pl/. Coraz bardziej popularne aranżacje soft loft pozwalają natomiast na zdecydowanie więcej rozluźnienia. Oczywiście główne atrybuty loftowe, takie jak element cegły, betonu i stali bezwzględnie muszą zostać zachowane. Nadal wskazana jest surowość połączona ze specyficzną designerską stylistyką mebli oraz oświetlenia. Dozwolone są jednak przytulne i nowoczesne aranżacje okien oraz jaśniejsze, drewniane podłogi. Zauważalne w aranżacjach soft loft są meble o ciepłej barwie, wielobarwne poduszki dekoracyjne na miękkiej sofie, a także większa ilość roślin.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

12 − 4 =