Budownictwo 

Domek letniskowy z drewna – ekologiczne miejsce, w którym odpoczniesz od codziennego zgiełku

Zakupiłeś już jakiś czas temu wspólnie ze swoją żoną działkę w urokliwym miejscu przy lesie w niedalekiej odległości od małego jeziora. Kupna dokonałeś w formie inwestycji, ale działka stoi już od dłuższego czasu niewykorzystana. Dlaczego by nie postawić na jej terenie niewielkiego domku z drewna, gdzie mógłbyś ze swoimi najbliższymi uciec od wielkomiejskiego zgiełku i odpocząć w ciszy i spokoju na łonie natury. Zastanawiasz się pewnie, czy tego typu budowla wymaga szeregu zezwoleń. Otóż nie.

Czy domek letniskowy można postawić bez zezwolenia?

Domki z drewna znane również jako domki rekreacji indywidualnej można na terenie swojej działki wybudować bez zezwolenia do 35 metrów kwadratowych, wymagane jest tylko zgłoszenie tego typu budowli do odpowiedniego organu. Możesz w nim spędzić każde letnie wakacje, a przy odpowiednim ociepleniu potrafi służyć on z powodzeniem także w okresie wiosennym i jesiennym. Jeśli w swojej nieruchomości zastosujesz ogrzewanie, będziesz mógł od hałasu dużego miasta uciec także zimą. Także postawienie na swojej działce domku letniskowego z drewna ma bardzo wiele zalet. Możesz spędzić każdy wolny czas na łonie natury nie ponosząc żadnych kosztów z tytułu wynajęcia. Tam nabierzesz wspólnie z żoną i dziećmi sił do dalszej pracy i nauki, a także możesz zaprosić swoich przyjaciół na przykład na grilla.

Istotnym również jest to, że aby mieć na swoim gruncie domek z drewna nie musisz być właścicielem działki budowlanej, może ona być po prostu rekreacyjna. Ważne jest tylko, czy plan zagospodarowania przestrzennego obowiązujący na terenie danej miejscowości pozwala na to, aby w tym miejscu stanął domek letniskowy.

Powiązane posty

Zostaw Komentarz

15 + 3 =