Jak zaplanować funkcjonalną kuchnię?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Tutaj nie tylko spożywa się posiłki, ale również są one przygotowywane. W kuchni też przechowywane są wszelkie produkty spożywcze oraz sprzęt do krojenia, szatkowania, gotowania i pieczenia. Z tego powodu należy zadbać o to, żeby kuchnia była właściwie urządzona.

Aranżacja domowej kuchni

Kuchnia powinna wyglądać estetycznie, ale przede wszystkim musi być funkcjonalna. Dlatego już podczas aranżacji należy zadbać o właściwe rozplanowanie mebli i urządzeń kuchennych. Zestawy mebli kuchennych można zamówić na stronie https://meblem4.pl/zestawy-kuchni-meble-kuchenne,c15.html.

Ogólnie przyjmuje się, że wysokość blatów kuchennych powinna wynosić 85 cm, natomiast wysokość, na której zawisną szafki powinna być dostosowana do wzrostu użytkowników. Bardzo ważne jest właściwe zaplanowanie przestrzeni w szafkach. Zazwyczaj w kuchni przechowywany są wszystkie sztućce, talerze, garnki oraz produkty spożywcze dlatego musi być dla nich zaplanowane miejsce. Wszelkiego rodzaju wysuwane kosze, pojemniki, półki, witryny i szuflady. Nie bez znaczenia jest także sam wygląd mebli. Należy zwrócić uwagę na zastosowane materiały, wygląd blatów i frontów, a także uchwytów.

 

Zostaw Komentarz

szesnaście − 6 =